Ayhan İŞLER


1974 Bursa doğumluyum. İlk, orta ve lise tahsilimi Bursa’da tamamladım. Her ne kadar ortaokul sıralarında Oyak-Renault yıldızlar basketbol takımında yer alsam da, babam (Dt Ahmet İŞLER) zamanın iyi avcılarından olduğu için atıcılığa merak sardım. 1988 yılı 15 Şubat günü atıcılık hayatım başladı. Antrenörüm, uzun bir süre milli takım antrenörlüğü yapan Sn İbrahim Yenersu, idolüm gelmiş geçmiş en başarılı skeet atıcısı olan rahmetli Nedim Yılmaz’dı. Disiplinli çalışma, yoğun antrenman ve çok sevmek sonucu kısa bir süre sonra milli takıma girdim. Atıcılık hayatım boyunca elde etiğim belli başlı dereceler, 3 kez Türkiye Skeet Gençler Şampiyonluğu, 2 kez Balkan Gençler Skeet Şampiyonluğu ve 1 kez Ulusal Olimpik Gençler Skeet Şampiyonluğu’dur.

 

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nün, 1991 yılında yayımladığı, “Balkan Şamp.’nda birincilik,  Avrupa-Dünya ve Olimpiyat Şamp.’nda ilk üç dereceyi elde eden sporcular, istedikleri üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor bölümüne sınavsız alınacaktır.” genelgesinden faydalanarak, 1992 yılında ODTÜ Beden Eğitimi ve Spor bölümüne kayıt yaptırdım. Gerek okul şartları gerekse antrenmansızlıktan dolayı 1994 yılında 2. kez balkan şampiyonu olduktan sonra sporu bıraktım.

 

1998 yılında mezun olduktan sonra askerlik görevimi yapmak üzere P. Atgm. olarak, 29. Mknz. P. Tug., 3. Mknz. P. Tb. Laleli /ERZURUM’daki birliğime katıldım. Şubat 2000’de terhis oldum.

 

Askerlik sonrası ilaç sanayi ve medikal sektörü tercih ettim. Ardından, üniversitede basketbol ve anatomi dersinin asistanı, ancak daha sonra arkadaşım, sırdaşım, sevgilim, eşim kısacası her şeyim olan Doç. Dr. Ayşe KİN ile evlendim. Kendisi hala Başkent Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

 

2004 Haziran’da “Efe” doğdu. O zamana kadar bir bebeği bu kadar çok seveceğimi hiç düşünmemiştim.

 

Şu an, ortopedi pazarında faaliyet gösteren medikal bir firmada görev yapmaktayım. 

Bu yazı 2246 kez okundu...