Mehmet EKİZOĞLU


 

1973 yılında Aydın'ın Yenipazar İlçesinde doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Yenipazar İlçesinde tamamladım.

 
Lisans eğitimimde 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdim.


 2004-2006 yılları arasında ABD'nin Illinois Üniversitesinde Ekonomi Politikası alanında yüksek lisans yaptım.

 
2006 yılında bir grup arkadaşımızla beraber Büyük Menderes Platformunun kuruluşunda yer aldım. Platform çerçevesinde Büyük Menderes havzası, su yönetimi ve taşkın yönetimine ilişkin toplantı ve çalışmalar yaptım. 2009 yılında su yönetimi konusunda Hollanda'da Avrupa Birliği'nin eğitimine katıldım. Taşkın Yönetimi konusunda da Bulgaristan'da aynı kapsamda bir eğitim aldım.

 

ABD'de doğal hayat yönetimi ve avcılık konusunda eğitimler aldım. Eyalet düzeyinde düzenlenen avcılık toplantılarına, bulunduğum Champaign Bölgesini temsil eden heyetlerde yer aldım. Illinois Üniversitesi'nden yaban hayatı biyoloğu Prof. Richard Eugene Warner ile ABD'de ve Türkiye'de yaban hayatı idaresi konulu toplantılar yaptık.

 

ABD'de bulunan Pheasants Forever, North American Hunting Club ve National Wild Turkey Federation kuruluşları üyesiyim. Ülkemizde Büyük Menderes Platformu, Yenipazar Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü, Ankara Merkez Avcılar Kulübü üyesiyim.  

 
www.buyukmenderes.blogspot.comve www.mehmetekizoglu.blogspot.com bloglarının vewww.arpacik.net web sitesinde yazarlık yapıyorum.

 

Bu yazı 2096 kez okundu...