Müşfik Çırpanlı


 

1966 Bursa doğumluyum. Zanaatkâr bir anne ve babanın 2. Çocuğuyum.

Annem kuaför Meliha, Babam ise Terzi Saadettin. İlkokulu İnal Ertekin’de, orta ve liseyi Bursa Anadolu lisesinde okudum.

Yüksek öğrenimimi İstanbul Siyasal Bilgiler fakültesinde yaptım. Okulum sırasına İngiliz seyahat acentası Sun Med in gece rehberliği yaparak hem yabancı dillerimi geliştirdim hem de konuk ağırlama ve turizm mesleğinin temel kurallarını öğrendim. Son sınıfta okurken Thomson Holidays firmasında  Bodrum bölgesi operasyon sorumlusuydum.

1991 yılında kısa bir süre yine bir sanatçı olan Ağabeyim Müfit Çırpanlı nın yanında tanıtım fotoğrafçılığı asistanlığı ve fotomodel danışmanlığı yaptım. Bu sayede büyük firmaların markalarına verdikleri önemi ve reklam sektörünün özellikleri hakkında fikir sahibi oldum.

1992 yılında bir Amerikan firmasına bağlı olarak Bursa’da Kuaför annemin müşterilerine elektrik süpürgesi pazarladım.  Sadece 8 ay süren pazarlamacılık hayatımda 6 kere Türkiye birincisi, bir kerede Avrupa birincisi oldum.

1992 de küçük bir sandviççi dükkânı olarak Nalbantoğlunda Siestayı açtım. 1995 yılında Altın Ceylan’da dükkânımın 2. Şubesini açtım.

1997-2001 yılları arasında Burçiçek’de şimdiki Pronto’nun yerinde 3. Şubemizi; 2002 yılında Zafer plazada 4. Şubesini açtık. Şimdiki Pembe çarşı şubemizi ise 8 sene önce 2006 da hizmete aldık.

2006 senesinde Who is Who Türkiye almanağında özgeçmişim yayınlandı.

2009-2011 yılları arasında Türkiye barista şampiyonasında “ Siesta Espresso kahvem ve yetiştirdiğim barista sayesinde 3 yıl arka arkaya Türkiye birincisi olduk. Bu sayede farklı ülkelerde ülkemi tanıtma fırsatlarım oldu

İngilizce, Almanca ve İtalyanca biliyorum. İkisi kahve üzerine olmak üzere toplam 11 tane mesleki eğitim kitabım var.

Evliyim iki kızım var. Eşimle birlikte çalışıyoruz. Eşimin muhasebe, personel ve finans gibi çok önemli konuları yürütmesi sayesinde çok sevdiğim mesleğimin üretim ve ürün geliştirme konularında çalışacak daha çok zamanım oluyor. Aynı zamanda marka ve franchising yöneticiliği de yapıyorum.

Ailemden, Kahveden, Akdeniz mutfağı ve İtalyan dondurmasından  sonra en büyük tutkum  musfik.com web sitemde yayınladığım model trenlerim.

1/12/2014

Bu yazı 1539 kez okundu...