Uslubu Beyan Ayni İle İnsan


14 Şubat 2006 tarihinde "Usulsüz Domuz Avı " başlığı ile bir yazı yayımlamıştım.

"Bütün hayvanların duyuları olduğuna göre, fikirleri de vardır." cümlesi ile başlayan yazım "Güncel " başlığı altında halen duruyor.

Bu yazının yeterince anlam kazanması için, bahse konu fotoğrafları bir kere daha hatırlayalım!..

Kan sergilenir mi?

Yabanhayvanlarını sevmeyen, avcı olabilir mi?

Bu yazıma 08.05.2006 tarihinde aşağıdaki yanıt geldi.

Hiçbir yorum katmadan ve aynen (!) geldiği gibi yayınlıyorum.

*****

Bu sitenizde yayınladığınız Domuz Çeken Arazi aracının kullanıcısıyım.

Ben en azından Sizin gibi evinde av odası oluşturup içine envai çeşit içi doldurulmuş nesli tükenme aşamasında ya da tükenmiş av hayvanı leşi ve buna ilaveten her avda çekilmiş yüzlerce,hunharca öldürülmüş kaz ördek bıldırcın keklik fotoğrafıyla pozlar verecek kadar eli kanlı ;İgözü görmediği için ava gidemeyen ve gidemediği için hasetinden  bu şekilde saçma sapan davranışlar sergileyen bir kişi değilim.

Tüm Yasal sınırlar içinde köylü arkadaşilarımızla vurduğumuz avı 800 mt ötedeki  çoban köpeklerine yesin diye götürürken şöför koltuğunamı oturtsaydık avı?

Burada plakayı sergileyecek kadar bunadığın ortada.

Kendine karşı daha fazla nefret uyandırmadan bırak bu işleri.Madem resmi yayınlayacaksın plakayı kapat.

Yüzlerce keklik leşinin içinde çektirdiğin fotoğraflarıda yayınlamanı tavsiye ederim.

                                                Barış Taşdelen / tasdelen@isbank.net.tr                                          

*****

 

"Haklı olduğunuza inanıyorsanız, sakin olmayı başarabilirsiniz."

                                                                                               Bud Holiday

 

"ww.arpacik.net." sitesindeki ilgili yazıda tek bir kelime hakaret içeren bir satır olmadığı halde cevaben kaleme alınmış olduğu anlaşılan aşağıdaki metnin son derece cahil bir kişi tarafından yazıldığı belli. Bu şahıs tabiki vurduğu domuzu koltuğa oturtmak durumunda değildi. Domuzu aracın arkasına bağlamak yerine aracın önüne kaportanın üzerine bağlayıp güzel bir fotoğrafla bu anı ölümsüzleştirseydi daha şık olurdu. Her canlıya karşı bir nefret besleyerek yaşadığı ve yaptığı eyleminde farkında olmadığı için bu kişi için üzülmekten başka bir şey yapamıyoruz. Nasıl bir kişi olduğunu kendi yazısında gayet iyi belirten ifadeler kullanan bu arkadaşın sadece plakasını değil keşke bir portresini de yayınlayabilseydiniz de bizlerde dağlarda, yollarda, şehirde hangi tür bir insan ile karşılaşacağımızı daha iyi anlayabilseydik.
 
Kaan Oçu

*****

Ne sizi ne bu siteyi yapan insanı tanırım.Kimseyle bir problemim de yok .Burada yani internet ortamında sanal bir tartışmaya yapacakda değilim.
 
Sizin Amacınız her ne olursa olsun ;Ben kendi adıma doğru ya da yanlış yapmış olsam bile,Bu araba bana aitde olmayabilir,bu aracı satmış olduğum kişi bir bayan yada bu konudan tamamen habersiz bir insanda olabilir.Arabanın plakasını sahibine sormadan bu siteyi yapan vatandaş ve sen yardakçısı hangi hukuki hak,kanuni yeterlilik yada etik dayanakla aracın plakasını afişe edebilir bana açıklayabilirmisiniz?
 
Bu siteyi takip eden site sahibi gibi psikolojik sorunları olan başka bir kişi trafikte arabayı kullanmakta olan konuyla alakasız kişiyi trafikte sıkıştırsa ya da laf atıp rahatsız etse site sahibi ve sen yardakçısı zevk mi alacaksınız?
 
Bu resmi çekenin fikrini alan site sahibi madem sorumluluk hissediyor, çok kolay bir şekilde arabanın kullananada ulaşıp fikrini alabilirdi.
 
Sende azcık domuz avı yaptıysan o 90 kiloluk domuzun ön kaputa bağlanamayacağını,bağladığında kaputun göçeceğini adın gibi biliyorsun sayın ot çu.
Bu plaka internette yayınlandığı için eğer kullananın başına en ufak bir şey gelirse ...diye bir başlayan bir cümlenin sonunu getirtmeden o plakayı kapatarak ne yaparsanız kimseyi rahatsız etmeden yapmanızı naçizane tavsiye ediyorum.
Yada burada konuşmak yerine uygun bir ortamda bu konuyu enine boyuna tartışmaya çağırıyorum sizi.

  Barış Taşdelen / tasdelen@isbank.net.tr        

Bu yazı 4468 kez okundu...