Rekor Ayı


ABD İçişleri Bakanı istifa etti

Gale Norton

ABD İçişleri Bakanı Gale Norton görevinden ayrılıyor. Avcılık ve Yaban Hayati İdaresinin de bağlı olduğu bakanlığa atanan ilk bayan bakan olan Norton, 5 yılı aşan görevi suresince özellikle çevreci kuruluşlardan büyük eleştiriler almıştı. Norton, federal milli parkların ve koruma alanlarının enerji projeleri ve petrol arama çalışmalarına açılmasına olumlu baktığı için eleştiriliyor ve enerji patronlarına yakınlığı ile tanınıyordu. Korumacı örgütler Bakanın istifasına sevinseler de Başkan Bush'un yerine yine ayni çizgide bir Bakan ataması bekleniyor.

Avcıdan yeni rekor ayı

332.48 Kg

Pennsylvania avcılarından Andrew Seman yeni eyalet ayı rekorunu kırdı. Gecen Kasım ayında vurulan siyah ayının kafatası genişliği 0.58 metre ve ağırlıgı da 332.48 Kg olarak tespit edildi. Bu şimdilik Eyalet rekoruna yetiyor ve Boone and Crocket Kulübü rekor sıralaması için bekliyor.

Alaska Avcıyı koruma kanununu güçlendiriyor

Alaska Eyaleti 1991 yılında hayvan hakları savunucularının avcılara karşı saldırılarını önlemek üzere getirdiği yasayı genişletiyor. Yeni tasarıya göre avcı veya balıkçıya rahatsızlık veren işlemlerin kapsamı genişletilecek ve cezaları ağırlaştırılacak.

 

Rastgele
 

Bu yazı 3977 kez okundu...