Habitat Restorasyonu!


Kafkasör Yaylası / Artvin-2005 / M.E.Bora

Decatur kentinde düzenlenen Pheasants Forever (PF)  Illinois Banquet toplantısına katıldım.

 

 

Toplantıda Illinois PF Biyologları geçen sene gerçekleştirilen projelerin sonuçları hakkında bütün county kulüpleri üyelerine bilgi verdiler. İlinois eyaletinde PF tarafından gerçekleştirilen habitat restorasyonlarını ve ava açılan yeni arazileri tanıttılar.
 
Toplantıda PF tarafından gelir amacıyla satılabilecek ve yerel kulüplerce gelir amacıyla açık artırmaya çıkarılacak tablolar, av malzemeleri, PF logolu ürünler sergilendi ve tanıtıldı.

                            

 

        

Tabloların hepsi birer şaheserdi ve hepsinin birer ödüllü ressamı ve resmin hikayesi vardı.

Ürünler ise Browning ve Beretta tarafından Pheasants Forever için üretilmiş av malzemeleriydi.

Browning süperpoze

  

Çok kaliteli olmalarının yanı sıra PF için kar amaçlı olmadan üretildiklerinden dolayı piyasaya göre ucuzdu.
 

Av köpekleri için ısıtıcı, eğitim tasması gibi klasik ürünlerin yanı sıra sürpriz ürünler de vardı.

PF tarafından yine gelir amacıyla açık artırmaya konulacak silahlar tanıtıldı. Henry tüfekleri, Benelli tüfekleri, Beretta'lar ayrı bir ilgi konusu oldu. Fikir vermesi için söyleyeyim, PF üyesi bir avcı Benelli Nova pompalı tüfeğini 260 $ alabilme imkanına sahip.

Bu sadece bir örnek...

Toplantıda ayrıca PF'in sülünlerden başka, sülün için elverişli olmayan ancak bıldırcın avının oldukça yaygın olduğu güney eyaletleri için bir de "Quails Forever" başlatacağını öğrendik. Bu da özellikle Texas veya New Mexico gibi avcılığa çok düşkün olup bıldırcınların habitatına yardımcı olmak isteyen eyaletlerin avcılarına büyük bir müjde olacak.

 


Illinois PF Koruma Direktörü Sn Tom Shwartz ile tanışma olanağı buldum. Kendisiyle ABD ve Türkiye'deki habitat restorasyonu çalışmaları hakkında kısa bir sohbet yaptık, bana en kısa zamanda konuyla ilgili dökümanları gönderme sözü verdi.Rastgele

Bu yazı 8394 kez okundu...