Site Hakkında


Merhaba,

www.arpacik.net güncellendi, sizlere web sitesinde güncellenen, yenilenen sayfalar ve yeni sitemiz hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Bilindiği üzere internet kullanımı gün geçtikçe artmakta ve bilgiye ulaşmak her geçen gün daha da kolaylaşmaktadır. İnternet yeni bilgi çağında bir araç olmaktan ziyade kültürel bir bilgi havuzuna dönüşmektedir. Bu havuzu dolduran araçlar ise artık yeni enstrümanlarımız. İnternetin ilk kullanılmaya başladığı yıllarda sadece kişisel bilgisayarlarımız vardı fakat şimdi durum değişti. Artık devir mobil (taşınabilir) cihazların devri. Bilgisayar teknolojisi geliştikçe bilgi işleme arabirimleri önce ufaldı, hızlandı ve taşınabilir olmaları olmasza olmazların arasında yer almaya başladı. Cep telefonlarımız birer taşınabilir bilgisayarlara dönüştü. İnternetin ilk zamanlarında yaşanılan hız sıkıntıları tamamiyle aşıldı ve bu yolda yaşanan devrime tanıklık etmeye devam ediyoruz.

Bundan 10 yıl önce e-posta kullanarak gönderilen düz bir yazıyı bilgisayarımıza indirmek için dakikalarca beklerken artık tıkladığımız anında izlemeye başladığımız videolarımız var. İnternet birbirilerine girift bir çok açıdan teknolojik gelişmelerin yaşanmasına önayak olmaktadır. Örnek vermek gerekirse akıllı cep telefonları, akıllı televizyonlar, kalp hızınızı anlık takip eden kol saatleri ve cep telefonları, kablosuz şarj cihazları, taşınabilir veri saklama depoları, mobil uydu konumlandırma sistemleri, otomobillerimizde yer alan akıllı asistan hizmetleri v.b. tüm elektronik cihazların internete olan bağımlılıkları gün geçtikçe artmaktadır. Bu bağımlılığın ana sebebi bilgiye biran önce ulaşma ve paylaşma ihtiyacıdır.

Bizler bu gidişata ayak uydurabilmek en azından uyum sağlayabilmek amacı ile web sitemizi yeniledik. Sitemizin görselliğinden ziyade alt yapısında bir çok değişikliğe gidildi. Web sitemiz artık herhangi bir mobil uygulama indirilmeden sadece internet tarayıcılar kullanılarak her türlü mobil cihazda çalışabilmek üzere yeniden tasarlandı. Web sitemiz her türlü ios, android ve pc internet tarayıcılarında, cihazın ekran boyutlarını algılayıp kendisini ölçeklendirebilecek organik bir yapıya dönüştürülmüştür. Aslında bu yapı bir yenilik değil bir ihtiyaç olarak kullanılması zorunlu hale gelmiş bir durum. "Web sitemizi cep telefonunda görüntülemek için şu uygulamayı indirin" demekten ziyade mevcutta var olan bu teknolojiyi kullanıp hizmete sunmayı bir sorumluluk olarak hissettik.

www.arpacik.net'i artık cep telefonundan, tablet bilgisayarlar ve kişisel bilgisayarlarınızdan herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymadan en önemlisi yazıları büyütme küçültme yapmak zorunda kalmadan okuyabileceksiniz.

Aşağıda sitemizde yer alan diğer yenilikleri ekran görüntüleri ile anlatmak istiyorum:

   1- Site içi içerik araması yapabilirsiniz...   

   2. Sitede yer alan tüm içeriklere bu linkten ulaşabilirsiniz...   

   3. Yayınlanan son yazılara ana sayfadan hızlı ulaşabilirsiniz...   


   4. Site yazarlarının en son yazılarına ana sayfadan bu bölümden ulaşabilirsiniz...   


   5.Yeni yazılarımızdan e-posta ile haberdar olmak için haber grubu hizmetini kullanabilirsiniz...   


   6. İlgili yazarın önceki yazılarına bu linkten ulaşabilirsiniz...   

   7. Sayfalar arası geri dönüşleri bu linkten yapabilirsiniz...   

Görüş ve önerileriniz için:meb@arpacik.net

www.arpacik.net'de güzel vakit geçirmeniz dileklerimle...

Engin ÇALIŞIR

 

 

Bu yazı 6102 kez okundu...