Untitled Document
Ana Sayfa Yazarlar Mehmet Emin Bora
   
  Banketi
Bu yazı toplam 3642 kez okunmuştur.

Değerli Avcılar
 
Pheasants Forever adlı Amerikan habitat kuruluşunun Champaign Bölgesi açık artırması ve yemeği anlamına gelen Banketi yapıldı. Banket Pheasants Forever kuruluşunun Champaign Bölgesindeki habitat çalışmalarına mali destek sağlamak amacıyla her sene yapılıyor. Bu etkinlikte öncelikle tüm katılımcıların üyelikleri yenilendi. Daha sonra Champaign Bölgesi Başkanı Sn. Steve Stiff ve Banket Başkanı Sn. Tim Brenner tarafından bugüne kadarki gelirlerin ve banketten elde edilen gelirlerin Champaign bölgesinde nasıl habitata ve gençlerin eğitimine harcandığı hakkında bilgi verildi.

Chapter Başkanı Sn. Steve Stiff


Verilen yemeğin ardından açık artırmalara ve diğer ürünlerin satışına geçildi. Champaign Bölgesi avcıları ve eşleri habitat için ellerini ceplerine attılar. Toplanan tüm meblağı bilemiyorum, ancak ben de alındı makbuzlarının toplanmasında yardımcı olduğum için "binlerce dolar" olarak ifade edebileceğim.

Toplanan paraların tümü Champaign Bölgesinde harcanacak. Pheasants Forever örgütünün kuralı gereği merkeze tek kuruş bile verilmeyecek. Bu sayede daha önce büyük bir tarım arazisi satın alınarak avcılığa ayrılmıştı. Şimdi toplanan paraların bir kısmı ile bu arazide habitat çalışmaları yapılacak.
 
Açık artırmada ve diğer satışlarda, çeşitli yivli ve yivsiz av tüfekleri, av tabloları, doğa resimleri, çeşitli avcılık malzemeleri ve bayanlar için takılar bulunuyordu. Gençlerin ilgisini özellikle yivsiz pompalı ve yarı otomatik tüfekler çekti.

Açık artırmada tüfek kazanan bazı avcıların tüfeği orada bulunan gençlere hediye etmeleri de kayda değer davranışlardan birisiydi. Banket eğlenceli ve verimli geçti, avcılarla temas etme imkanı buldum.

Ancak öğrendiğim en önemli şey, yöre insanının kendi bölgelerinin habitatına ve gençlerin eğitimine ne kadar önem verdiği ve bu konuda hiç bir fedakarlıktan kaçınmadığı oldu.

 
Benzerlerini ülkemizde de görebilmek dileğiyle...


 
Rastgele

Banket; ziyafet, gala yemeği, hoşgeldiniz yemeği, kokteyl v.b.


Geri Dön
 

Bu yazı toplam 3642 kez okunmuştur.

 
Sayfanın başına git
Moderatör: Ömer Kıraç
2004 © ARPACIK | Avcilik hakkinda gerçekleri ögrenmek istiyor musunuz?