Untitled Document
Ana Sayfa Yazarlar Mehmet Emin Bora
   
  Devlet ve Silah
Bu yazı toplam 5000 kez okunmuştur.

Untitled Document

Amerikan Senatosu, silahlarla işlenen suçlarda silah üreticilerinin dava edilmesinin önüne geçecek bir yasa tasarısı hazırlıyor. Wyoming Eyaleti'nde ölü bulunan sage grouse kuşlarında west nile virüsüne rastlandı.

Sage grouse

Vatandaşların ölü gördükleri kuşları yetkililere bildirmeleri istendi. Bu sonbaharda kamplara çıkacak olan 40 bin izci kamplarında "yaban hayatı korumasının önemini" öğrenecekler. Kamp Virginia'da olacak ve masraflar eyalet yönetimleri ve Amerikan Balıkçılık ve Yaban Hayatı İdaresi'nce ortak karşılanacak. Kampın amacının gençleri doğaya ve yaban hayatına alıştırmak olduğu belirtildi.

Florida Eyaleti yollarda kazalarla ölen siyah ayılar üzerinde bir araştırma yaparak hayvanların bu kazalardan etkilenme düzeyini ve kazaların önüne geçilmesi yollarını inceleyecek.

West Virginia Eyaleti'nde engelli çocukların okullarına, fiziksel eğitimlerinde yardımcı olmak üzere okçuluk dersleri konulacak.

         

Missisipi'de bu sonbaharda ilk defa timsah avı açılacak. 6 gün sürecek olan sezonda 50 avcı timsah avlamak üzere nehirde ava çıkacak ve timsah derilerini trofe olarak alacaklar.

    

Güney Dakota Eyaleti'nde ilk defa bu sene Dağ Aslanı avlanabilecek. Amerika'nın güneyinde puma olarak da bilinen Dağ Aslanı bu sezon Güney Dakota Eyaleti'nde avlanabilecek hayvanlar listesine girdi.

Avda yivli tüfek, tabanca, slug tüfekler ve ok-yay kullanılabilecek.

Minnesota'da yaşanan ılıman kış, sıcak bahar ve yağışlı yaz ayları nedeniyle sülün sayısında büyük artış gözlendi.

           

Eyalet Doğal Kaynaklar İdaresi yetkililerinin araştırmasına göre bu sene sülün sayısında % 75 artış gözlendi. Bu artışın sülün avında sezon tarihlerini ve limitleri etkilemesi bekleniyor. New York Eyaleti avcıları bu sezon bir çok eyalette ilk defa büyük av avına çıkabilecekler.

Eyalet Senatosunda hazırlanan bir yasayla geyik ve ayı avında yivli tüfeğe izin verilen bölgeler artırıldı.

Kararda geyik popülasyonunun artmasının etkili olduğu belirtiliyor.


Rastgele


Geri Dön
 

Bu yazı toplam 5000 kez okunmuştur.

 
Sayfanın başına git
Moderatör: Ömer Kıraç
2004 © ARPACIK | Avcilik hakkinda gerçekleri ögrenmek istiyor musunuz?